Náhradní půst

3. dubna 2018 v 8:57 | Sugar |  Cesta dietou
Obvykle mi půsty jdou velmi dobře. Vždycky postupuju stejně. Podívám se, co mám doma za suroviny, vyberu spoustu zeleniny, nějaký ten nízkotučný zdroj bílkoviny a jdu k tabulkám. Do kalorických tabulek zapíšu, co bych chtěla vařit plus snídaně, a pak doladím gramáž, aby sedělo 500 kalorií. Ráno v den půstu si suroviny navážím, a pak z nich vařím.
Včerejší náhradní půst (náhrada za přežíračku o Velikonocích) takhle proběhnout nemohl. Za prvé jsem byla s rodinou v na výletě, daleko od domova, svojí spíže, lednice a kuchyňské váhy. Za druhé jsem měla internet k dispozici jen na mobilu a do tabulek jsem mohla nahlížet pokradmu leda když jsem šla na wc, takže o nějakém kombinování a rozhodování předem nemohla být řeč. Za třetí jsem byla (i když to zní hrozně) pod drobnohledem svého nastávajícího muže, kterého nechci zatěžovat svojí snahou o snížení hmotnosti, protože by si nejspíš ťukal na čelo a koupil mi čokoládu. Prostě a jednoduše nemohla jsem půst nijak plánovat.

Přes tyto překážky se mi povedlo včera sníst jen 700 kalorií. Musím ale říct, že jak jsem to neměla předem rozdělené, měla jsem stavy vlčího hladu, zvlášť večer, takže jsem si ještě skoro v 10 dávala 3 malé nakládané okurky. Naštěstí to bylo jen 9 kalorií a hlad zahnaly.

Největší problém byl, že jsem si dala moc "velkou" snídani, půlku instantní chia kaše a malé jablko, na oběd miniplátek grilovaného kuřete s cherry rajčátky a 2 menší mrkve. Na večeři mi "zbylo" jen 50 kalorií a něco výživného, co má 50 kalorií, třeba vývar nebo miso polévka, se v trafice na hlavním nádraží v Brně dost těžko shání. Respektive sehnat se to nedá. Takže jsem skončila u rohlíku a kozího jogurtu a dalších 250 kalorií bylo na světě. No a večer ty 3 nakládané okurky. Proto těch 700.

Považuju to ale za úspěšný půst, hlad jsem měla, postila jsem se snad víc než v normální postní dny, kdy si dám kopici zeleniny, samá teplá jídla, polévky a prostě žaludek celkem naplním. A váha mě za to odměnila číslem 55,4 kg. Takže jsem skoro tam, kde jsem byla, ale aspoň jsem o Velikonocích nepřibrala. Juhů!

Další půst bude zítra, ten už mám dokonce předem naplánovaný, co budu jíst, a dnes si to navážím a uvařím.

Dnes budu mít normálních 2000 kalorií, mám chuť na pizzu a potřebuju dojíst mazanec, jinak už by ztvrdnul. A taky mi muž ráno říkal, ať se pořádně najím, že jsem byla včera nějaká střídmá... takže očekávám jeho večerní nájezd s čokoládou. Smějící se

Vaše Sugar Líbající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jajinka Jajinka | Web | 3. dubna 2018 v 9:11 | Reagovat

To je zvláštní, že tě chlap takhle kontroluje, že je tolik všímavej a ještě si tě chce vykrmovat čokoládou :D Každopádně palec nahoru i za těch 700 kcal, když jsi měla těžší podmínky.

2 Sugar Sugar | Web | 3. dubna 2018 v 9:18 | Reagovat

[1]: Že jo. Novýho sestřihu si ani nevšimne, ale do talíře mi kouká v jednom kuse.

3 Lyre Lyre | Web | 3. dubna 2018 v 21:17 | Reagovat

Mně přítel taky pořád kouká do talíře a nesnáší, když chci hubnout. Vždycky když trochu zhubnu, už mudruje, že se mu to nelíbí, že jsem moc hubená, přitom je to blbost. :D
Jako vím, že nejsem tlustá... ale chtěla bych být hubenější. Ale jemu se prostě líbí moje postava - oblá stehna, boky, prsa, zadek a úzký pas. Nebo ji aspoň pořád obdivuje, když jdu ze sprchy nebo tak. Přitom by mohla být milionkrát lepší...
A nejvíc nefér na tom je, že on je hubeňour, který může sníst snad cokoli a hubeňourem zůstane. Teď si tu večeří guláš s osmi knedlíky. Já bych měla dvě tuny, jíst jako on! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama