Půst a pravidla

11. června 2018 v 8:44 | Sugar |  Cesta dietou
Ahoj koťátka moje. Líbající

Další týden přikvačil jako voda, a s ním i další pondělní půst. Usmívající se

Oprava - půst bude tedy zítra vzhledem k obědu se zákazníkem, krkovičkou s fazolkami na slanině a rýží...


Dnes je první půst, u kterého si nejsem jista, zda ho dodržím a nebudu ho muset opakovat zítra, protože jedu vyjímečně do práce na jednání a možná bude spojené s obědem nebo večeří. Začala jsem ale miskou třešní se 100 kaloriemi, před jednáním si dám 2 rajčata s půlkou mozzarelly light, a pak mám plán na zeleninové kari s troškou rýže k večeři, který buď splním nebo ne, podle situace, a kdyžtak si zopáknu půst zítra. Upřímně by mi to asi i prospělo, protože ani minulý týden jsem se nezbavila přejídání, i když mám po zkouškách, ale o tom až dál.

Dnes ráno jsem byla ospalá a tááák rozlámaná! Včera (ano, v tom hrozném vedru) jsem byla přes poledne s malou na malé vycházce, aby si nastávající mohl v klidu dokončit knihu jízd do práce. Do oka mě trklo sportovní hřiště, které máme 15 minut od domu. 20 minut jsem na něm strávila cvičením (a malá si tam hrála) cviků, které doma dělat nemůžu, byly tam všemožné hrazdy na přítahy a na kliky, eliptical, takové to točidlo doleva-doprava na boky, balanční deska.. no a dneska mě bolí hlavně ruce a svaly okolo horních zad, co dostaly zabrat. Doma klasicky cvičím jen s 3kg činkami nebo 4kg kettlebellem, dělám kliky (zvládnu tak 3 pánské + 25 dámských na jeden zátah), ale na přítahy doma nic nemám. Neumím totiž ty klasické "visící," na které nemá dost silné ruce ani kdejaký chlap, a tu konstrukci na přítahy ze záklonu s opřením o paty bych doma fakt nechtěla, vzhledem k tomu, že má tak metr a půl délku, metr a půl výšku a půl metru šířku.

A teď k tomu jídlu. Zkouškové jede od cca 20. dubna a za tu dobu (měsíc a půl) jsem si bohužel vypěstovala špatné návyky neustálého ujídání a velkých porcí. Mám ale plán, jak se dostat z kolotoče přejídání. Aktuálně v průběhu dne pořád ujídám a asi tloustnu i přes půsty (nejsem si ale jistá, protože MS pořád nikde..). Mám vybrané šaty, takže, poznámka pro mě, seber se a makej! Vymyslela jsem si jednoduchá a dodržitelná pravidla na nepůsty:

1) Na snídaně koláč nebo ovesnou kaši.
2) Vydržet po snídani jen o kafi do oběda!
3) Obědy zdravé, pánev s co nejméně tukem - maso/zelenina plus rýže nebo nudle, jakoby asijská jídla.
4) Svačiny jogurt a ovoce a kafe. A nedávat si druhé svačiny.
5) Večeře cokoliv teplého s nastávajícím a nejíst po večeři.
6) Nepít víc než 3 půllitry piva nebo skleničky vína týdně, a to v pátek večer až v neděli, přes týden nepít.
7) Nemlsat sladkosti jiné než domácí koláče na snídani.
8) Vydržet tohle aspoň 3 týdny, což by mi mohlo vytvořit správný návyk, který se mi při zkouškovém bohužel hodně pokazil.
9) Cvičit podle plánu a nevynechávat cvičení ani v postní dny.

Takže teď si dám 3 týdny makačku a uvidím, mělo by to být dost na to vypěstovat si lepší návyky a zároveň dost málo na to, aby mě to zlomilo a chtěla jsem s tím seknout (ve smyslu, že si řeknu, už jen xx dní, to přece vydržím). Moje zdraví mi za to stojí.

Mějte nádherný den.

Vaše Sugar. Líbající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jajinka Jajinka | Web | 11. června 2018 v 9:09 | Reagovat

Nebyla bych tak striktní v tom, že NadraIn nebude fungovat. Jak sama dále píšeš, může způsobit nalití prsou. A to je v podstatě to, co od něj očekávám. Prsa před MS se mi maximálně líbí :)
Nemyslím si, že máš pravdu v tom, že kdyby to fungovalo, tak nemají plastici co dělat :) Vezmi si, že mě třeba stačí to nalití prsou, aby jen vypadala mírně plnější a samozřejmě tím pádem i pevnější, když je jejich objem větší. Ale mnoho žen chce vyloženě změnit tvar prsou, zvětšit o 2-3 velikosti nebo jen touží po tom mít silikony, prostě kvůli jejich nepřirozenému vzhledu. Tedy si myslím, že těm by tyhle malé změny určitě nestačily a tak by tento preparát neužívaly.
Push upky nenosím, zdá se mi to takové klamání mužů. Navíc já bych pak depky se svléknout, že chlap bude čekat plná větší prsa a já mu dám ta menší :D :) O plastice zatím neuvažuji, po dětech ji nezavrhuji. Ale uvidíme, zda to bude potřeba.

2 Jajinka Jajinka | Web | 11. června 2018 v 9:11 | Reagovat

Jinak držím palce, abys dodržovala svůj plán. Zdá se mi rozumný a tak by neměl být problém ho dodržet :)

3 B. B. | Web | 11. června 2018 v 19:20 | Reagovat

No tohle jsem vždy také chtěla u nás ve městě - podobné hřiště :D. Vždy o tom někde slyším a nebo vidím na netu, ale u nnás to není. Ale stejně bych se styděla a určitě nešla :D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama