Čtvrtek je půst

Čtvrtek v 9:28 | Sugar |  Postní jídelníčky
Dobré ráno, koťátka. Líbající

Vodník říká, dnes je čtvrtek, zítra pátek, šiju šiju si kabátek.. a já říkám, dnes je čtvrtek, tak mám půst.Dneska jsem si dala banán, na oběd bude caprese ze 2 rajčat a 1/4 mozzarelly, na večeři taky caprese - z 1 rajčete 1/4 mozzarelly, polévka a hemenex se špenátem ze 3 bílků, 2 plátků šunky a 100g špenátu. Má to 506 kalorií. Fotka je zde (zatím surovin, budu si to dělat čerstvé, uvařenou mám jen polévku). Usmívající sePoslední dny jsem se snažila trochu držet zkrátka i v nepostní dny, ale nedařilo se mi to, nejsem na to. Hlavně.. Výhodou 5:2 je, že se člověk drží jen 2 dny a 5 dní jí, co chce, což dodává psychické pohodě. Tak to tak prostě budu dělat dál, myslím, že nemá smysl se nějak lámat a nutit se do toho se omezovat i jindy.

Víc než to, že jsem měla sníst míň, mi vadil pocit, že se omezuju, a všimla jsem si, že se častěji koukám do zrcadla, takže snahám o omezování v nepostní dny dávám stopku. Fakt nechci začít dávat snaze zhubnout nějakou váhu, kterou nemá. Jsem spokojená, jak jsem, a zhubnout víc už je jen bonus. Líbily by se mi malinko štíhlejší stehna, trochu menší boky. Ale jsem spokojená i teď.

Najela jsem na trochu odlehčenější režim, už nejím okolo 2900 kalorií (od zkouškového jsem se nemohla zbavit rozežranosti), ale okolo 2300, no a i když by se to někomu mohlo zdát hodně, je to o 600 míň, a to je znát. A ani při těch 2900 jsem netloustla, takže co.

Po pondělním půstu jsem měla 54,1 kg, ale bylo to tím, že jsem měla před menstruací, kterou jsem dostala včera. Dnes ráno jsem se vážila po 2 nepostních dnech a bylo tam 53,6 kg, takže to prostě fakt byla jen voda. A pořád jsem nadmutá, takže po dnešním půstu to bude zase níž.

Tak se mějte krásně celý den a myslím na Viv, ať se povede půst. A Jáji, jestli to čteš, napiš taky jak se máš.

Vaše Sugar Líbající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vivien-for-ana vivien-for-ana | Čtvrtek v 10:49 | Reagovat

Ahoj, teda na fotce jsi opravdu hubená, sluší ti to, vůbec bych neřekla, že jsi po porodu :D
A tobě už bylo, nebo teprv bude 27? :D Mně bude za necelý 1/4 roku. Chápu, žes mě typovala na míň, jsem dost labilní a někdy píšu tak trochu jak "puberťák" + ty časté hrubky ...

Dnešní půst máš pěkný ... Tak ať se zadaří! :)

Je super, že máš takhle zdravý pohled na fungování těla a vůbec žebříček životních hodnot a nerozhatila jsi si tělo a mysl zbytečným kravnutím ... jestli jíš opravdu tolik, kolik píšeš, máš "metabolismus chlapa" :D

Jinak - vím, že píšeš, že další hubnutí je prostě takový bonus, že jsi nyní spokojená - ale pokud by ti to vážně nedalo, možná bys mohla (jen vyzkoušet) přidat jeden plánovaný den o těch 1500 kcal  - třeba jen ob týden - stanovit si den v týdnu a udělat si ze životního stylu 5:2 takovou ob týdenní dietku 4:2 + 1 (1500)  ... To je jen takový návrh, protože o tom "omezení" se jsi tu psala už několikrát - takže tím by jsi si to dejme tomu třeba jen 2x vyzkoušela a měla bys klid na duši (který jak pozoruji evidentně beztak máš, ale prostě, už by ti ta myšlenka 1500 nelezla víc do mysli ... )

A pak ještě taková otázka trošku odvážnější - takže pokud nechceš neodpovídej ... na fotce vypadáš fakt dobře, dost ženských říká, že má po dítěti "zničená" prsa - vím i o případech, kdy kvůli tomuto odmítnou kojit a cpou děcku Sunary - mohu se zeptat, jestli ty jsi kojila a jak dlouho?  - Pokud ano, dělala jsi pak nějaké cviky na "partii na hrudníku"? (Promiň, zajímá mě to, protože maminy v mém okolí vypadají nesrovnatelně s tebou ... a při své posedlosti postavou, svou postavu po porodu určitě řešit (bohužel?) budu ...)

2 Sugar Sugar | Web | Čtvrtek v 11:22 | Reagovat

[1]: Téda, ty mi lichotíš. :-) Já si nepřijdu tak úžasně hubeně, i když je pravda, že s "vrškem" jsem spokojená. Mně už 27 bylo, letos v prosinci mi bude 28. Jo, tipovala bych ti míň, ale asi spíš podle toho, jak máš starosti s PPP, naivně jsem si myslela, že se to týká spíš mladší populace. :-)
No, asi nemám metabolismus chlapa, spíš bych řekla zdravě rozjetý metabolismus. :-D Taky já fakt přes den vůbec nesedím na zadku, doma pořád něco vařím nebo uklízím po malé (furt se ohýbám, něco sbírám, skládám, zametám, vytírám třeba 20x za den), denně nachodím tak 10 kiláků a cvičím, takže tu energii fakt spálím.
Teď jsem ráda, že jsem se zbavila přežíraček, takže v tom chvilku setrvám a myslím, že váha se pohne. :-) 1500 kalorií bych nezařazovala, podle mě je zbytečné přidávat další opatření, když už jsem jednu změnu udělala. Nic se nemá přehánět. :-D
Navíc vnitřně cítím, že na téhle váze jsem fakt spokojená. Sice jsem chtěla 50, ale spíš jen proto, že jsem si to předsevzala a dala si to na začátku za cíl, ale nemohla jsem samozřejmě dopředu vědět, jak budu při které váze vypadat.
Odvážné dotazy mám ráda a děkuju, že ses zeptala. To, co jsi slyšela, je nesmysl. Sice ty prsa nebudou 100% jako před dětma, ale o povislosti spíš rozhoduje to, jestli nosíš správnou podprsenku. Kojím ještě teď (to taky pálí nějaké kalorie, tak 200-300 kalorií spálím tím), malé jsou bez 4 měsíců 2 roky. A prsa vypadají pěkně. :-) Cvičím úplně normální posilko, co i před malou, vyloženě speciální cviky jsem si nevyhledávala. Jediná partie, která vím, že už nikdy nebude stoprocentní bez plastiky, je břicho. Kůže se prostě za těch 9 měsíců trochu vytáhne, a i když už mám svaly, tak když si sednu, na bříšku se mi udělá asi 5 skladů (aspoň vím, že tam nemám špek, protože ten by se vyvalil v jednom kuse, hehe), ale to prostě neřeším, jsou důležitější věci. :-)

3 She. She. | Čtvrtek v 12:44 | Reagovat

Som na teba pyšná!:) už teraz si veľmi chuďunká:)

4 vivien-for-ana vivien-for-ana | Čtvrtek v 14:14 | Reagovat

Moc děkuji za odpověď! :)

5 Sugar Sugar | Web | Čtvrtek v 14:34 | Reagovat

[3]: Děkuju, zlato. 😍😙 A jak se daří tobě? Myslím na tebe. 😘

6 vivien-for-ana vivien-for-ana | Čtvrtek v 18:25 | Reagovat

Ahoj, heh, bojuji, bojuji :D Fakt bojuji ... ale vyjde to na 617 kcal (2585 KJ) Mám co dělat teda ale! :D Na to že jsem před pár lety fungovala x dní o jablku a kávě na den je to tedy docela absurdní, že teď mi dělá problém i toto :D
Ale i tak, každý deficit se počítá :) Jestli to zvládnu prostě alespoň takto, budu mít velikou radost. :)
Co si o tom myslíš?

A co ty? :)

7 vivien-for-ana vivien-for-ana | Čtvrtek v 18:28 | Reagovat

Celý den myslím na kosmetický salón :D a nemohu se dočkat zítřka :D :D :D

8 september-clementine september-clementine | Web | Čtvrtek v 18:36 | Reagovat

Podle mě ti to fakt sekne. :)
Líbí se mi, že k tomu máš zdravý přístup a nechceš zhubnout za každou cenu, důležité je líbit se sama sobě a být zdravá. :)

9 vivien-for-ana vivien-for-ana | Pátek v 11:00 | Reagovat

Ahoj! :) No, půst podle 5:2 jsem úplně nezvládla, ale onen první den jsem myslím zvládla precizně - s hodně velkým sebezapřením! :D :)

Nakonec je tedy celkový příjem 2978 KJ (tj 711 kcal).
Jak píšeš - procházka a vypadnout ven s malou je super - když si dáme s přítelem volno a jdem lozit někam ven a není to vyloženě sport, tak na jídlo nemám ani pomyšlení (skoro :D )  ... no, ale svůj "půst" jsem držela doma u učení se na šíleně těžkou zkoušku v září (respektive - vypracovávám otázky) + budu mít státnice - takže i toto řeším ... (pokud zvládnu onu zkoušku, tak státnice z obou oborů, pokud ji nezvládnu, tak jen z jednoho a z toho druhého později; ale byla by to škoda, na magisterské navazující jsme totiž už podmínečně přijatá - takže když to v září všechno zmáknu, mohla bych rovnou pokračovat, což by bylo ideál, začala jsem s VŠ pozdě a nechci tam být do důchodu :D - chci alespoň rok pracovat a pak si chceme také pořídit "mini" :D  a čas letí ... )
Zpět k tématu: Díky tvé podpoře a motivaci jsem to včera tedy myslím docela zvládla.
- Problém byl pak tedy večer kolem 21. hodiny - ještě jsem pak měla hodinu pracovat - začala jsem být fakt slabá, malátná, třes rukou a začalo se mi dělat blbě ... (na to, že jsem pár let zpátky dokázala fungovat na hladovkách běžně, fakt paradox! :D )
Za tento slabý okamžik jsem ale v samotném závěru ráda, protože myslím, že je to ZNOVU (už snad po milionté) jedním z prvních krůčků z toho bludného kruh přejídání, zajídání a zvracení ...  Takže jsem se to snažila překonat a když už to vážně nešlo, "povolila" jsem, ale myslím, že "dost rozumně" - dát si pouhý tvaroh - ty by bylo málo kalorií, bílkoviny - tj. tedy ok + to zasytí - ale! nevyřešilo by to onu slabost a malátnost, takže to chtělo nějaký sacharid - ale dát si v době půstu "banán" na večer, nebo prostě nějaké jakékoliv rychlé cukry - sladký jogurt atd. - tím si myslím, že bych se rozhodila ještě víc - rychle by mi vylítl cukr a rychle spadl a nájezd na lednici by mohl vypuknout .... :D Takže jsem si v těch 9 večer dala:
1 celozrnný toust (25g) + jsem to lehce natřela nízkotuč. tvarohem (25g) (bílkovina zpomalí rychlé ztrávení sacharidů a kasien na déle zasytí)+ list salátu :) - to mě myslím zachránilo .... po dojezení začali v hlavě dělat bordel všichni mí "mozkoví hraboši" a nutili mi vzít si další a vlastně všechno - přítel ještě není doma, už jsi to beztak zkazila, to si dej rovnou vše a to pak padej "vyklopit" ... ale zarazila jsem stopku, nic jsem přeci nezkazila - naopak - s rozumem jsem volila nejschůdnější variantu - chvíli bude trvat, než se glikemická hodnota srovná - šla jsem umýt nádobí - mezitím se mi udělalo lépe, malátnost a slabost ustoupila a já šla pokračovat v práci na otázkách :) ... pak uplynula hodina a začal nový nával slabosti, ale už né tak intenzivní a přišel přítel ... Strašně mě pochválil :D :D :D  ... a šli jsme si lehnout ... jak jsem byla hladová, nemohla jsem dlouho usnout, ale nakonec ... všechno dobře dopadlo :D :D :D :D :D  .... a další půst plánuji na pondělí - ať mám mezi tím nějakých pár dnů voraz :) a mezitím chci jíst kolem 4500 - 5200 kj  - to je hodnota, se kterou při mém sedavém režimu hubnu (když má více, tak buďto nehubnu vůbec a nebo přibírám - už jsem o tom psala)
Je pochopitelné, že ty máš větší výdej než já, když jsi celý den na nohou - děti to je sport, no :D (jsem nejstarší z hodně sourozenců - původně jsem kvůli tomu děti nikdy nechtěla:D Že jsem si užila až, až :D - ale co jsem s tímto partnerem, je všechno jinak ...)

Jinak , to s tou malou - to mě mrzí - jak to??? :/ ... Už jí je lépe? :/
A jak to dáváš ty?

(jinak, jak jsi se ptala, tak na snídani jsem si dnes dala: kávu, termix 150g, toast s trošinkou másla a listem salátu a chtěla bych jít mezi učením běhat :) )

Hezký den a ať je malé brzy lépe :)

10 vivien-for-ana vivien-for-ana | Pátek v 11:01 | Reagovat

Jé, teď koukám, ty máš další také v pondělí :D ... docela dobrá náhoda :D Tak to se budeme moci zase podpořit -akorát nebudu přes den na pc - jedu na očkování a pak nějaké zařizování ...

11 vivien-for-ana vivien-for-ana | Pátek v 13:38 | Reagovat

Tak to jsem ráda, že jí je lépe ... :)

A jestli máš takový režim, že to v pohodě spálíš, tak proč ne :D

:)

12 Lele Lele | Web | Pátek v 21:03 | Reagovat

Všechna ta jídla vypadají naprosto skvěle!Moc na tebe myslím, ať se ti daří!

13 xskinnyx xskinnyx | Web | Sobota v 11:01 | Reagovat

Určitě je znát i těch 600 kcal :)

14 B. B. | Web | Včera v 1:12 | Reagovat

Achjo, jak mě chybí mé kdysi velké nadšení do všeho. Snad se to vrátí. Hlavní je, že jsi spokojená :). Mně MS bohužel stále nepřichází, takže gyndě se nevyhnu.
Jinak ruším svůj blog. Za prvé je teď vše kolem mě negativní a já nemám úplně náladu a za druhé na něj přišla mým nedopatřením kamarádka a ač tam nemám nic tak špatného, tak bych stejně nerada, aby se o něm dozvěděli i ostatní.
Nicméně bez blogu být nechci, takže počkám pár dní a založím nový, napíši adresu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama